XXII. kapitola - Otevři oči, prosím

22. června 2012 v 12:00 | Ivet |  Svit v tvých očích (dokončeno)
Tak konečně! (já vím, zasloužím velkýho facana) je tu nová kapitola. Včera jsem (snad) úspěšně zvládla poslední test tohoto školního roku, a tak jsem svou radost chtěla vyjádřit i na blogu, protože pokud mi zůstali nějací čtenáři, tak ti si to vskutku zaslouží. Bohužel na mě v práci nemají penízky, takže budu mít celé 2 měsíce čas na psaní. Což vám snad přinese i něco na čtení. Nebudu dál blábolit. Pokud mě ještě nemáte plné zuby, tak vám přeji pěkné počtení a za každou odezvu budu nesmírně vděčná. Tohle je závěr povídky Svit v tvých očích!
Za beta-read tradičně děkuji elesse, bez ní bych byla ztracená. Usmívající se

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

'To, nač oči zapomněly, srdce si pořád ještě pamatuje.' -- gruzínské přísloví

Harry byl jako na trní. Každou volnou hodinu strávil na ošetřovně pod svým pláštěm a čekal, až se Draco probudí. Nechtěl, aby si Draco vzal ten Snapeův lektvar dřív, než budou mít šanci si promluvit. Nebylo to tak, že by Dracovi nevěřil, ale určitě by to trvalo šíleně dlouhou dobu než by se rozhodl mluvit o svých citech. Takhle mohou upřímně vyjádřit, co k sobě skutečně cítí a vše bude v pořádku. Harry v to aspoň doufal.

Když se vrátil na ošetřovnu v půlce volné hodiny, tedy hned potom, co se stihl vypařit ze společenské místnosti, našel u Dracovy postele stát profesora Brumbála. Ředitel se na něj otočil a i když by ho správně neměl vidět, vědoucně se usmál a rukou mu pokynul, ať jde blíž.
Harry přešel ošetřovnu a postavil se vedle ředitele. Chvíli se v tichosti dívali na křehké tělo v posteli, když Brumbálův hlas přerušil ticho.

"Za chvíli by se měl probrat. Promluvím si s ním a pak vás tu nechám o samotě. Doufám, že pochopí, co by měl udělat. Zatím prosím zůstaň pod pláštěm, kdyby sem náhodou někdo přišel."

Poslední slova byla vyslovena šeptem, protože Draco sebou mírně škubl a po chvilce se jeho oči otevřely. Harrymu se divoce rozbušilo srdce. Byl rád, že se Draco konečně probral, a nemohl odtrhnout zrak od těch zelených očí, které snad už brzy budou opět šedé. Jen napůl poslouchal, co ředitel Dracovi říká. Stál jako přikovaný na místě a odolával touze vrhnout se na Zmijozela, stisknout ho v objetí a zlíbat ho, aby se přesvědčil, že je Draco zcela v pořádku.
V další minutě se Albus Brumbál zvedl ze svého křesla a nechal jej zmizet. Mrkl na Harryho odešel z místnosti.

Nebelvír neváhal ani vteřinu a shodil svůj plášť na podlahu. Draco vypadal trochu vylekaně, ale Harry mu nedal příležitost cokoliv říct nebo udělat, když vzápětí přiskočil k posteli a spojil jejich rty ve sladkém polibku. Draco si ho přitáhl blíž a Harry v několika vteřinách skončil ležící na Dracovi. Chvíli se nechali unášet přítomností toho druhého.
Draco se odtáhl, aby nabral ztracený dech, a sundal Harrymu brýle, zatímco se utápěl v jeho očích ve snaze získal potřebnou odvahu.

"Harry... ty víš, co ti chci říct. A myslím to upřímně, ale prostě nevím, jak to říct správně, aby to nebylo jen kvůli tomu, že je to jediná příležitost, kdy to jde dokázat našima očima. Ale kdybych to neřekl, tak bys mi nemusel věřit… nebo já sám bych si nevěřil, takže tohle je vlastně dobrá příležitost. Jen prostě nechci, aby sis myslel, že to beru jako povinnost nebo že to říkám, abych se ti zavděčil neb-."

Věděl, že blábolí. Ale než ho zastavila ruka na jeho rtech, nevěděl, zda dokáže přestat. Pořád se díval do těch krásných očí, které si z hloubi duše přál vidět smaragdově zbarvené. V tom pohledu bylo vidět, že ho Harry chápe a že se nemusí bát.

"Miluju tě, Harry."

Viděl krásný úsměv, který zvlnil Harryho rty a pak uslyšel odpověď.

"Taky tě miluju, Draco."

Byla to úplná symfonie slov, která otřásla celým jeho tělem, i když za to mohly částečně i Harryho rty, ruce, doteky, pohyby… a zvonění, které nebylo zrovna vítáno.
Byl to signál pro Harryho, který se musel rychle schovat pod plášť a nenápadně se vzdálit od Dracovy postele. Zmijozel byl zklamaný nad ztrátou těla, které na něm leželo, ale teď nad tím nemohl přemýšlet, protože se do místnosti vrátil ředitel i s madam Pomfreyovou, která ho v rychlosti znalecky prohlédla. Ředitel vypadal spokojeně a mávnutím ruky nechal zmizet obsahu lektvaru, který doposud stál nedotčený na stolku.

V dalším okamžiku se otevřely dveře ošetřovny a vstoupil Severus Snape s výrazem, který každého nutí uhnout mu z cesty. Tedy kromě profesora Brumbála, který se na něj vřele usmál a nehnul se ani o centimetr. Profesor lektvarů rázným krokem přistoupil k ležícímu Dracovi, a když si všiml jeho šedých očích, střelil pohledem k lahvičce na stolku. Rty se mu zvlnily do škodolibého, ale zároveň potěšeného úsměvu a Draco si oddechl.

"Vidím, Draco, že jsi neztrácel čas. Nejspíš ti ten otřes mozku prospěl a vše sis ujasnil. "
"Ano, profesore. Děkuji za váš lektvar," odpověděl Draco se svým zmijozelským úšklebkem.

Snape si vzal prázdný flakónek a se spokojeným zavlněním hábitu opustil místnost.
Madam Pomfreyová oznámila, že zítra může Draco odejít z ošetřovny a sama zmizela někam pryč.
A aby ředitel nerušil soukromou chvilku, i on se nenápadně odebral ke dveřím.

Harry Potter se opět objevil a to přímo v Dracově náručí. A neexistovalo nic, co by je přinutilo se od sebe oddělit.


« XXI. kapitola « » Epilog »
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kirsten Kirsten | 22. června 2012 v 21:14 | Reagovat

Pol roka!.. pol roka čakania a dennodenného kontrolovania stránky.. a konečne som sa dočkala... posledná kapitolka... popravde som už dávno vedela, ako to skončí (však kto by nevedel? :-D), ale napriek tomu je super si to aj prečítať xixi... bolo to pekne napísané.. a epilóg jednoznačne chcem.. o tom niet pochýb :)

P.S.: Keď si to v nedeľu prečítam celé (od úplného začiatku a pripomenula si to, čo som zabudla), tak ma možno napadne aj zmysluplnejší komentár k príbehu. Takto len ďakujem za poslednú kapču a držím palce pri ďalšom písaní. :)

2 lady corten lady corten | Web | 22. června 2012 v 22:38 | Reagovat

Krásný dílek, děkuji. Jsem jednoznačně pro epilog. :-D

3 Wierka Wierka | 23. června 2012 v 20:39 | Reagovat

to byl tak pekný díl...
aj já som pro epilog... *-* :-)

4 Achája Eressiel Achája Eressiel | Web | 23. června 2012 v 22:57 | Reagovat

Jupííí, konečně:-)

5 bacil bacil | 24. června 2012 v 20:50 | Reagovat

Uf tak konec je tady,ale epilog by rozhodně nebyl na škodu. Jinak mooc hezká povídka. Krásně se četla :-D

6 fin fin | 24. června 2012 v 21:31 | Reagovat

myslím, že epilog by byl vhodný, teď mi to přišlo takový neuzavřený neúplný :-?

7 Ivet Ivet | Web | 24. června 2012 v 22:25 | Reagovat

Ah, takových komentářů! Sice jen 6 z více než 100 návštěv, ale o to si jich víc cením, protože mám i vděčné a úžasné čtenáře. Moc jste mi chyběli a velmi děkuji!! :-)

Kirsten, díky moc :-) slibuji, že nebudeš muset čekat dalšího půl roku :-D
lady corten, já děkuji za krásný komentík :-)
Wierko, tak snad se ho i brzy dočkáš 8-) díky :D
Achájo Eressiel, jupííí, komentář :-* :-)
bacil, to uf patřilo i mně :-D díky moc!
fin, díky za komentář, snad epilog bude takový uzavřeně úplný. :-P :-)

8 Ariwa Ariwa | Web | 5. srpna 2012 v 14:11 | Reagovat

Přeci jen.. tuto povídku jsem zbožňovala, ale po delších prodlevách při psaní jsem čtení vzdávala. Pokaždé jsem si musela předchozí kapitolu přečíst znovu, abych mohla pokračovat v té nově přidané. Proto prosím mě omluv, ale jdu číst od začátku :).

9 Raven Raven | 10. srpna 2012 v 11:42 | Reagovat

Ano!! Konečně další kapitola :) Přiznám se, už jsem to skoro nečekala, a na tvoje stránky jsem tak trochu pozapomněla..a potom jednou sem pŕijdu a takové milé překvapení ^^ Budiž ti odpuštěno to čekání, opět je to krásné a já nenacházím ta správná slova :) Myslím, že si to půjdu celé přečíst znovu, přece jen..pohromadé to bude ještě lepší ;)

10 Ivet Ivet | Web | 10. srpna 2012 v 11:57 | Reagovat

Ariwo, není co omlouvat. To má neschopnost psát častěji je na vině. Mohu ti jen děkovat, že jsi se vrátila. :-)
Raven, děkuji za odpuštění :D Jsem ráda, že ti to udělalo radost. Moc díky za komentář. :-)

11 lynn libbrecht lynn libbrecht | E-mail | 3. ledna 2018 v 11:28 | Reagovat

I really enjoy simply reading all of your weblogs. Simply wanted to inform you that you have people like me who appreciate your work. Definitely a great post. Hats off to you
http://gmaillogin.guide/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama