XIX. kapitola - Oči nezůstanou dlouho zavřené

17. července 2011 v 19:01 | Ivet |  Svit v tvých očích (dokončeno)
Musím uznat, že jste skvělí. A to si zaslouží další kapitolu.
A déle už se nemůžu vyhýbat mé otázce. Viděli jste už Deathly Hallows Part 2? Já byla na půlnoční premiérě (2D s titulky) a brečela jsem jako želva, asi šestkrát. Jsem spokojena a myslím, že Alan Rickman by si zasloužil všechna ocenění, která by se dala získat.
Ale zpátky k povídce. Kapitolu věnuji všem komentujícím čtenářům a za beta-read tradičně děkuji elesse.
Zdá se, že vše je v pořádku a všichni jsou spokojeni. Chystá se ale něco, co by mohlo všechno pokazit.
A samozřejmě předem děkuji za všechny komentáře.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

'Člověk, který klopí oči, není upřímný.' -- Jean Dutourd

Jako by se Bradavice vrátily do starých dobrých kolejí. Ráno zaspat, nestíhat snídani, jít na vyučování, prospat Dějiny čar a kouzel, dát si vydatný oběd. Odpoledne další hodiny, nějaké ty úkoly s Hermioninou pomocí a před spánkem ještě strávit čas s přáteli ve společenské místnosti. Vypadalo to vcelku věrohodně, ale pár drobností bylo jinak.
Harry dříve nezaspával kvůli tomu, že by půlku noci obcoval s někým mimo svou kolej nebo nestíhal snídat, protože by nemohl odtrhnout pohled od zmijozelského stolu. Z oběda dříve neodcházel časně, aby se vytratil neznámo kam a zhruba od stejné doby chyběl i na večerních dýcháncích ve společence.

Hermiona byla chytré děvče, takže si toho všimla nejspíš jako jediná, i když Ron se vůči Harrymu začal chovat divně a trochu chladněji. Hermiona se spíš divila, že se s Harrym kvůli Malfoyovi ještě nepohádal. Jediné chvíle, kdy se Ron podobal tomu starému, byly ty při famfrpálových trénincích. Trénovali často, protože je za necelé dva týdny čekal důležitý zápas. Naneštěstí se Zmijozelem, jehož družstvo vedl kapitán a chytač, který své hráče dovedl vybičovat k perfektní formě. Samozřejmě jím byl Malfoy a Hermiona byla velmi zvědavá, jak tento zápas dopadne. Znala Harryho. Byl to týmový hráč, ale představa, že by Draca nechal třeba vyhrát, nemusela být až tak absurdní. Všimla si, že je zamilovaný až po uši, a to je důkaz, že by byl schopen udělat nějakou hloupost, od které by ho ani ona neodradila. Harry by si měl uvědomit, co se děje v okolí a pokusit se uvést věci na pravou míru. Jak s Ronem, tak s Dracem. A čím dříve to udělá, tím lépe pro všechny.

***

Upocený Draco vstoupil do prefektské koupelny a nebyl překvapený, když jako první uviděl Harryho Pottera, jak na něj čeká na kraji bazénu. Jeho přítel věděl, že po tréninku si Draco nedává sprchu ve famfrpálové šatně, ale raději se projde do koupelny prefektů, když má takové privilegium.
A co by to byl za přítele, kdyby mu nedělal společnost. Draco byl vždy unavený a vyčerpaný, ale Harry si našel způsob, jak ho vzpružit.

Občas došlo i na konverzaci, která se v těchto dnech točila hlavně kolem famfrpálu. I tentokrát si byl Draco jistý, že určitě chytne zlatou. Často to Harrymu předhazoval, jako by mezi nimi stále chtěl udržet rivalitu. Jistě, že byli soupeři, ale Nebelvír si byl jistý, že tentokrát to na hřišti bude jiné. Jistě, že už dříve po Dracovi při zápasech pošilhával, ale to mezi nimi nebylo nic jiného, než protikladné city. Už se na něj nebude moct dívat jako na soupeře. Lhal by, kdyby ho nezajímalo, jak zápas dopadne. Samozřejmě chce vyhrát, ale zase by Draca naštval a to není zrovna med.

Draco naopak tak zmatený nebyl. On prostě věděl, že Harry je na koštěti lepší a šance, že ho za týden porazí, je vcelku mizivá. Přesto ale vyzařoval sebevědomím, jak před svou kolejí, tak před svým přítelem. Stále byl Malfoy a jako Malfoy se musí tvářit vítězně a neporazitelně. Jediná věc, při které byl trochu na vážkách, byla myšlenka, jak se bude chovat Harry. Když nedokázal být nenápadný před Severusem, těžko to zvládne před celou školou.

Bylo jisté, že letošní zápas Nebelvíru se Zmijozelem bude ještě dramatičtější, než obvykle bývá.


 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Salazaret Salazaret | E-mail | Web | 17. července 2011 v 19:23 | Reagovat

To je krásné! Ten začátek se mi opravdu líbil! Oba jso prostě dokonalý!
Ale toho zápasu se opravdu bojím a Sev se mi v téhle povídce opravdu nelíbí! Prosíííím, že není tak zlí jak hraje? No... teď jen čekat na to, co bude dál a já doufám, že to bude brzy a vše dopadne dobře i přes veškeré překážky (Sev, Luci, Voldy)
S láskou Salazaret

2 Anvilen Anvilen | 17. července 2011 v 19:59 | Reagovat

Za prvé mé velké díky díky díky za novou kapitolku. Za druhé je skvělá jako vždy ;-) Jsem zvědavá na ten zápas, ale jak znám tvůj styl psaní z povídek, určitě vymyslíš něco originálního ;-) Jen doufám, že další kapitolka bude co nejdřív, nejradši hned :-D
PS: Na Relikviích jsem už byla a taky jsem brečela. Co se týče Snapea, tak souhlasím. Jen mi pořád nesedí ten konec o 19 let později :D

3 Galadriel Galadriel | 17. července 2011 v 22:10 | Reagovat

Neříkám, že bych od Malfoye nečekala nějaké drobné vydírání kvůli famfrpálu, ale je hezké jej občas vidět i jako milého človíčka :-) No, bylo by krásné, kdyby další kapitola zůstala ve stejném duchu podle starých dobrých kolejí a ti dva by spolu žili šťastně až do smrti a na řadu by přišla další kapča se sexíkem, třeba v tý koupelně, když se to tak nabízí, protože ta tvá minulá, byla prostě úžasná :-D, ale něco mi říká, že to tak nebude. No budu napatě čekat, co přijde příště a modlit se za to, aby to Potter nějak neposral, neboť podle této kapitoly tak vypadá. Jinak film jsem zatím neviděla, ale jdu na něj 26 a nemůžu se dočkat. Vybrala jsem si 3D verzi. Nemohla jsem si nechat ujít šanci, v podobě Voldemortovi hlavy vykouknuté z plátna (modlím se za to, aby tam něco takového bylo :-D). Všichni se sice rozčilují, že je to v 3D tmavé, ale snad se to podá a nebude to tak špatné. Potom si to samozřejmě stáhnu v originálním znění, nebo´t slyšet Rickmanův hlas naposledy v Snapeovském vydání je pro mě povinost. Počítám s tím, že taky vybrečím spousty kapesníků, vždyť tam umřou skoro všechny mé oblíbené postavy. Sakra, jsem se nějak rozepsala, raději přestanu, ať nezabírám moc místa.:-D Těším se na pokačování :-)

4 Grifinia Grifinia | Web | 17. července 2011 v 22:36 | Reagovat

Oh už se těším na zápas :-D Drama v přímém přenosu je nejlepší :-D Doufám, že Harry zlatou chytí a Draca si nějak "zajímavě" usmíří :-D  :-D  :-D  
Už ať je tu další díl!!! :-D

5 Wierka Wierka | 17. července 2011 v 22:45 | Reagovat

ou tak to jsem zvědava jak to Harry da.. či sa soustředí na hru.. nebo na Dráčka .. :D  :-?  8-O  
já do kina teprv pujdu ... 8-)

6 Nade Nade | Web | 17. července 2011 v 22:47 | Reagovat

Už byla někdy ve famfrpálu remíza? :-D  :-D Zamilovaní dokážou zázraky, ne?
Díky, těším se na pokračování. ;-)

7 bacil bacil | 18. července 2011 v 17:51 | Reagovat

Super kapča. No taky jsem děsně zvědavá jak ten jejich famfrpál dopadne. Moc se těším na další kapitolu :-D

8 Kirsten Kirsten | 18. července 2011 v 20:23 | Reagovat

Veľmi pekná kapitolka...a som strašne zvedavá, ako ten zápas dopadne... aj keď Grifiniin nápad nie je vôbec zlý.. ale ty určite vymyslíš niečo originálne.. tak teším na ďalšiu a dúfam, že bude skoro :-D

9 Ivet Ivet | Web | 18. července 2011 v 21:49 | Reagovat

Moc děkuji za všechny krásné komentáře. Úspěšně jsem dorazila do Německa a k internetu, takže vás musím pochválit. :D

Salazaret, uvidíme, jak to dopadne.. díky :-)

Anvilen, při epilogu jsem brečela smíchy, až mě osatní diváci v kině nenáviděli :D díky moc :-)

Gal, ach, tvá krásná slohovka!!! :-)  :-)  :-) příště klidně piš dál, zbožňuju to.. 8-) a děkuji..

Grifinio, třeba to tak bude.. třeba ne.. díky za komentář :D

Wierko, Harry to zvládne.. jako správný Nebelvír :-P

Nade, hej netuším.. ale myslím, že jo.. že se za tím kdysi honili čtvrt roku a pak to odvolali nebo co.. :D

bacil, díky moc :-)

Kirsten, vy byste pořád chtěly sex.. :D vy nadrženkyně!! 8-) :-P

10 Achája Eressiel Achája Eressiel | Web | 19. července 2011 v 21:35 | Reagovat

Ach ta Malfoyovská hrdost. Ale pravda, trochu by se krotit mohli. A nebo se veřejně přiznat:-D

11 Bromance Bromance | Web | 20. července 2011 v 8:55 | Reagovat

Tak zase mi náladu spravila takováhle jednohubka s Drarrym :). Po Relikviích jsem už dobrý dva dny v slušný depresi, takže jsem za tuhle povídku ráda. Jinak máš pravdu, Rickmana by teda měli ocenit, chtělo by to Oscara... Byla jsem ve 3D - ne že by to bylo kdovíjak promakaný -, ale ta jeho smrt a hereckej výkon mě vážně vzali. Huh, radši toho nechám nebo se znova rozbrečím :(

12 Raven Raven | 23. července 2011 v 14:37 | Reagovat

Skvělá kapitola :)) Ten zápas bude stopro zajímavej.

Relikvie jsem viděla hned jak to šlo, byla jsem na půlnoční premiéře taky ve 2D. A bylo to dokonalé. souhlasím, Rickman by si ocenění zasloužil, on je jako Severus prostě dokonalý!  
Jsem fakt ráda, že jsem šla na tu premiéru, mělo to dokonalou atmosféru :)) Pár lidí přišlo v kostýmech (samozřejmě včetně mě xD), byla škoda, že jich bylo tak málo...ale i tak :))

13 Ivet Ivet | Web | 24. července 2011 v 11:15 | Reagovat

Achájo Eressiel, s tím přiznáním bych to raději nechala u ledu, ono by to nebylo k dobru :-?

Bromance, ono si to zaslouží, abychom pro to prolily naše slzy ;-)

Raven, díky.. a já byla také v kostýmu, měla jsem hábit - poslední příležitost, kdy ho vytáhnout ze skříně a vypadat jen jako malý magor :-D Ale byla jsem jediná. :-? Jen jedna holka měla klobouk, jinak nic.. barbaři! :D

Díky za krásné komentáře. Musím se omluvit, že ještě nejmíň týden se nové kapitoly nedočkáte. V nejlepším na začátku srpna, ale budu se vážně snažit. Teď musím nutně dopsat jednu jednorázovku, která se tu musí za pár dní objevit, takže strpení prosím. :-)

14 Tess Tess | 25. července 2011 v 22:03 | Reagovat

Myslím že bych konečně měla napsat komentář, ačkoli čtu už velmi dlouhou dobu, komentování se zdržuji protože neumím kloudně psát :D

Většinou české FF nečtu, protože je mi bližší angličtina, ale musím říct že tahle fanfikce je opravdu parádní. Hlavně ten příběh se mi moc líbí, je neotřepaný a originální, thumbs up :)

Je čistě Tvoje rozhodnutí jak budeš nakládat s příběhem, ale doufám že famfrpál vyhraje Nebelvír a Zmijozel dostane pořádně na frak =)

Těším se na další kapitolu, jsi skvělá!

15 Raven Raven | 30. července 2011 v 22:38 | Reagovat

[13]: Totální barbaři :D Já hábit neměla :// Škoda...ale měla jsem klobouček a byla jsem celá zmijozelská jako :D

[14]: O_O! Jsem jen překvapená, že tě tu vidím...

16 Tess Tess | 1. srpna 2011 v 2:05 | Reagovat

[15]: My se známe? :)

17 Epsii Epsii | 14. srpna 2011 v 22:32 | Reagovat

Hele jako! Chcem další kapitolu!! <3

18 Raven Raven | 30. srpna 2011 v 20:15 | Reagovat

[16]: Ne osobně. Znám tě z vyprávění. :)) A z fotek...:D

19 Veru Veru | 3. září 2011 v 20:30 | Reagovat

Jsem zvědavá jak se to vyvine.. byla bych docela ráda, kdyby vyhrál Nebelvír a Draco se nenaštval XD

btw, překvapuje mě, že tuhle povídku čte tolik lidí které znám oO :D

20 Sally Evans Filipová Sally Evans Filipová | E-mail | Web | 22. září 2011 v 19:29 | Reagovat

úplne úžasne :D
joj už aby bolo pokračko :)

21 nel-ly nel-ly | Web | 23. září 2011 v 23:32 | Reagovat

Ale to ne, řekni, že jsem se nedostala až ke konci. Prosím... řekni, že ne. Co já si počnu. Jsem závislá :D hltala jsem a hltala...
Dokonalý pár, dokonale pojatý, prostě dokonalý...
ááách bože :D

na HP jsem byla na půlnoční na 3D česky a celkem jsem si dabing protrpěla :-x  ale většinou vždycky po půlnoční chodím i s mámou (taková naše jedenáctiletá HP tradice, hrůza :D) a to jsem šly na titulky... které jsem si užila milionkrát víc, protože prostě v angličitně jě to o něčem jiném u všehc filmů

22 Craig Craig | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 19:22 | Reagovat

Tady se mi líbí... ;-)

23 lillypn3 lillypn3 | E-mail | Web | Úterý v 14:27 | Reagovat

Rejuvenated snare project:
http://rebekah.web.telrock.net

24 Matthewfrivy Matthewfrivy | E-mail | Web | Dnes v 16:03 | Reagovat

<a href=http://www.clerequirements.com/wp-content/file.php?tj=372-Clomid-For-Sale-Pct,Mesterolone-Cycle,Primobolan-Powder-Conversion/>Clomid For Sale Pct</a>
Insects will be a problem forget about in your house. At any time there is an problem, you will know just what to do. You are able to take all that funds you would probably have paid for an exterminator and treat yourself to a fantastic meal and come home to a home that is pest totally free.Stuff You Should Know For Your Plumbing Project
  <a href=http://www.dinheirolivre.com.br/img/class.php?mage=1542>Trenbolone Acetate Dosage</a>
Attempt building a particular looking at place for your kids. Set some appealingly organized shelves filled with books correct with their age range plus a comfy place to sit down and browse. Get them to use the room by making a reading corner time daily, of course, if feasible, let them see you studying during this time too.
  <a href=http://www.turbo-center.com/cache/director.php?s=80-Boldenone-Base-Powder,Nandrolone-Cypionate,Testosterone-Booster-China/>Boldenone Base Powder</a>
Aging causes sleeping quality to minimize. While you might not realize it, numerous illnesses, like coronary disease and despression symptoms, might be caused by very poor sleep at night. To maintain ideal health, it is recommended that you receive no less than, 7 to nine hours of sleeping, every night time. Ensuring that you receive sufficient sleeping is actually a good move you could take that will help you appear and feel wonderful, at all ages.
  <a href=http://www.fernandasarruf.com.br/util/site.php?city=1360-Testosterone-Phenylpropionate-Detection-Time-Oxandrolone-Price-Usa-Trenbolone-Pills/>Testosterone Phenylpropionate Detection Time</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama