IV. kapitola - Podle barvy očí je to on

11. června 2010 v 17:45 | Ivet |  Svit v tvých očích (dokončeno)
Slíbeno a dodrženo. Nová kapitola je tu, snad se bude líbit. Přes týden jsem si hrála ve Photoshopu, a tak jsem upravovala a upravovala a mám obrázek k povídce.
Svit v tvých očích II.
Draco má nějaké vnitřní spory.
Za betareading děkuji Caterině. Užijte si čtení.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

"Oko studu rozsoudí." -- polské přísloví

Harry si šel lehnout dříve než ostatní spolubydlící z jeho ložnice. Mohl alespoň v klidu přemýšlet. Dříve toho dne Hermionu napadlo chytré řešení, jak by se šedých očí mohl zbavit. A to pomocí barevných kontaktních čoček. A nemusel by ani nosit brýle. Všechny šedooké holky by po něm přestaly házet pohledy a Malfoy by si byl jistý, že to s ním nemá nic společného. I když ani nedoufal, že by se tím Draco vůbec zabýval.

Musel ale neochotně tento plán zavrhnout. Jednou to s čočkami zkoušel, ale po pár dnech ho začaly strašně svědit oči. Bude muset něco vymyslet, nebo nedělat nic a snášet ty zamilované puberťačky, které ho vůbec nezajímaly. On už cíl svého zájmu dávno našel.

***

Jeho cíl právě vcházel do Velké síně na snídani. Na Harryho se ani nepodíval a povýšeně si to vykračoval ke zmijozelskému stolu. Sedl si a začal v klidu jíst, dokud si k němu nepřisedla Pansy a nezačala blábolit. Její oči byly stejné barvy jako vždycky. Po škole kolovaly drby, že je poběhlice, která si chce jen užít. Harry si byl jistý, že ta do nikoho zamilovaná není. Také si všiml, že si drží od Draca dostatečný odstup. Asi byla zklamaná, že si s ním neužije. Kdo by taky nechtěl?
Přestaň! Nemusíš na to myslet i u snídaně. Ty probdělé noci stačí, přece nebudeš ještě i hladovět.

Z úvah ho vyrušila Hermiona otázkou, kam že se to pořád dívá. Byla mírně podrážděná, když ještě nezjistila, která dívka je Harryho vyvolenou. Je možné, že není ve škole, ale kdekoliv na světě. Vždyť Harry ani s nikým nerandí. Aspoň pokud ví. I když Harry často házel pohledy k jiným stolů a čím dál častěji ho nachytávala, jak se nesoustředí a o něčem přemýšlí. Určitě musí být někde tady. Ne, že by se Harrymu chtěla hrabat v soukromí, je pouze přirozeně zvědavá.

Draco se snažil ignorovat Pansyino blábolení, ale příliš se mu to nedařilo. Občas odpověděl ve stylu hm, jistě, nebo jen kývnutím. O její společnost určitě nestál. A o čí teda? Všiml sis, jak se na tebe Potty dívá? Co takhle jeho společnost? Zase se ho jeho mozek snažil oblbovat. Ne. Je mi úplně ukradený i s jeho city. A moje hormony si můžou tvrdit, co chtějí. Je to rival, nepřítel. Nenávidím ho a tak to i zůstane. Nevidím v tom žádný problém. Zvedl pohled od jídla a nevědomky se zahleděl přímo na Pottera, kterému se v šedých očích zablýsklo. V tu chvíli si Draco uvědomil, že až tak jednoduché to nejspíš nebude.

***

Dracovi se jeho slova potvrdila už během dne. Při Péči o kouzelné tvory, kdy byli spojeni s nebelvírskými a museli se starat o nějaké zablešené, uslintané monstrum. Nakonec mu to nepřišlo jako to nejhorší, když zjistil, že si za partnera vylosoval Pottera. Výhoda byla v tom, že Potter měl pro tu obludu něco jako slabost. Co jiného to muselo být, když se toho dokázal vůbec dotknout? Nechápal, proč se ho nebelvír nesnaží poštvat k práci ani mu nenadává. Na konci hodiny cítil na jazyku, jak velkou měl chuť Potterovi poděkovat. Když se, ale na Harryho otočil, aby snad i řekl své díky, uviděl jeho šedý, až do kůže propalující pohled a v tu ránu si to rozmyslel. Kdyby to totiž udělal, už nikdy by se z toho všeho, týkajícího se Pottera, nevyhrabal.


 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 enedaka enedaka | 11. června 2010 v 20:27 | Reagovat

hezký díl, je jen otázka času kdy Drako Harrymu podlehne :-D

2 Amidala Amidala | Web | 11. června 2010 v 20:39 | Reagovat

no, vyzerá to tak, že sa Harry možno čoskoro dočká aj pekného slovka od svojho idolu :-)

inak chválim obrázok :-)

3 Addit Addit | 11. června 2010 v 21:14 | Reagovat

Škoda že kapitoly nejsou delší :-( je to vážně úžasné jak po sobě pořád pokukujou. Jsem zvědavá proč má jedno modrý a druhý šedý. Jinak hezkej obrazek a hezka povidka :-)  :D

4 Nade Nade | 11. června 2010 v 21:48 | Reagovat

Taky jsem nehorázně zvědavá, proč má Draco dvoubarevné oči. 8-O
Díky, těším se další kapitolku. :-)

5 Ivet Ivet | Web | 12. června 2010 v 9:02 | Reagovat

děkuji vám za komentáře :-) moc mě potěšily

6 bacil bacil | 12. června 2010 v 18:13 | Reagovat

Tak tahle povídka je super. Natrefila jsem na ni náhodu a už budu stálý návštěvník. Krása. Jak tohle dopadne to bude něco. Už se moc těším na další díl. :-D

7 Ariwa Ariwa | Web | 5. srpna 2012 v 15:40 | Reagovat

Uňunískovatelné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama