14. kapitola - Všechno má své hranice

7. února 2010 v 3:02 | Ivet |  Co způsobil deník (dokončeno)
Takže.. Mám nového beta-readera, Caterinu. Chtěla bych jí moc poděkovat za výbornou spolupráci a také i jí chci věnovat tuto kapitolu. Ale hlavní věnování patří dvěma úžasným autorkám, které po velmi dlouhé době dokončily překlad Redeem Me! Úžasné povídky, která mi dokázala rozzářit duši každý čtvrtek. Tohle je pro vás, Severko a Jezinko. Jinak přeji všem příjemné počtení a těším se na komentáře.. snad nějaké budou.


---------------------------------------------------------------------------------------------------

Velkou síní se ozývaly vzrušené hlasy studentů, kteří v tomto roce naposledy večeřeli u svého kolejního stolu. Byl nedělní podvečer a zítra po snídani většina z nich, i poměrná část učitelů, pojede Bradavickým expresem až do Londýna, za svou rodinou a přáteli.

Harry byl trochu smutný, když se dozvěděl, že i Hagrid pojede do Francie, ale byl si jistý, že se tu se svým přítelem dokáže zabavit. Byl překvapen, když i ředitelka oznámila, že o prázdninách navštíví svou sestru a případné povinnosti přenechá profesoru Binnsovi a Malfoyovi.
To byla další věc, která zaměstnávala Harryho mysl. Draco tu zůstává přes Vánoce, nemá za kým jet, ani za ním nikdo nepřijede a už vůbec nebude mít žádnou společnost tady na hradě. Harrymu bylo snad i líto, že bývalý Zmijozel prožije Vánoce sám, ale ihned to zavrhl. Vzpomněl na jejich poslední střetnutí, které se odehrálo dnes odpoledne.


Malfoy si to se vší galantností vykračoval přímo naproti Harrymu. Byl to rozdíl oproti dřívějším překvapením, kdy se vždy připlížil zezadu nebo se najednou odněkud vynořil a Harry byl v pasti. Takhle dával černovlasému muži čas si ho všimnout, popřípadě zbaběle utéct. Harry si nebyl jistý, co se bude dít a nejen jeho tělo přímo dychtilo to zjistit, ať už to jeho mozek schvaloval nebo ne.
Blonďák se zastavil asi metr před ním, s vyzývavě zvednutým pravým obočím, a lačným pohledem v očích. Kdo by odolal? I když si Harry přiznal, že se zamiloval do Chrise, nemohl potlačit svůj chtíč vůči muži, stojícímu před ním.


Bývalý Nebelvír věděl jistojistě, že to není jen chtíč, co ho k Malfoyovi poutá. Byla to láska. Hluboká a neutuchající, přesto tragická. Bylo mu jasné, že by to blonďatý muž nikdy nebral vážně, že nezná takové city a neumí je dávat. Proto tento vztah nebyl možný a Harry se snažil odolávat nebo alespoň zkoušel naplnit citát jednoho španělského spisovatele, který zní: "Láska, v níž nelze plánovat budoucnost, se umrtví sama sebou." Ale v tomto případě to nevychází. Vychází jen slunce, každý den, bez nenaplněné, osudové vášně.


Harry přešlápl a s očekáváním, které mu bylo jasně vidět na očích, přestože se ho snažil skrýt, čekal, co se bude dít. Po krátké chvilce, kdy si odhodlaně hleděli do očí, se blonďák pohnul kupředu. Jen o jeden krok, ale i to stačilo, aby Harrymu na páteři vystoupil ledový pot. Byl tak blízko!
Už skoro ani nepostřehl poslední malý krůček, kterým se dostali do těsného kontaktu. Draco ještě nepatrně nahnul hlavu dopředu, čímž se jejich rty skoro dotýkaly. Udělal to schválně a černovlasý zachránce světa to věděl.
Škádlil ho, hrál si s ním.
Provokoval.
A Harry nemohl odolat.
Naklonil se vpřed.
Ale v tu chvíli se Draco odtáhnul a vyzývavě se mu díval do očí. Úspěšně vábil jeho smysly a lákal ho k sobě, a přitom si dokázal hrát na zcela nevinného.
Ale Harry nechtěl být ten vinný, proto se z posledního zbytku sil odtáhl a ukročil zpátky o tři kroky. Než si stačil uvědomit volnost, Dracovi stačily jen dva rychlé kroky, aby ho sevřel a náruživě políbil. Ostatně jako vždy a Harry si to samozřejmě vychutnával. Jak by taky ne, když tato bytost líbala nejlépe na celém světě. Všechny myšlenky typu, že miluje Chrise, nesmí s Dracem nic mít, nebo že se nemá, co líbat se svým kolegou na chodbě, se rozplynuly. Zbyla jen touha a chtíč. Vášeň a láska.
Draco ho přestal líbat a podíval se do zelených hloubek Harryho očí. Usmál se a snažil se, aby to nevypadalo moc posměšně.
"Pottere," protáhl líně na jazyku, "co takhle malé dostaveníčko u mě?" A rukou mu přejel přes bok na vnitřní stranu stehna.
"Nemám čas. Nemůžu." A v té chvilce, co to vyslovil, si konečně uvědomil, co se děje.
"Co tady plácáš, Malfoyi? Nech si svoje nabídky pro někoho jiného. Já jsem šťastný s Chrisem a tvoje pohnutky a dokazování si kdoví čeho, to neohrozí. Jdi do háje," zakřičel Harry a otočil se k odchodu.
Po pár krocích se k naprosto zkoprnělému Malfoyi otočil. Docela ho ten pohled překvapil, ale nedal na sobě nic znát.
"Jo a hezký Vánoce," pronesl už jenom a rázně odkráčel pryč.


Bylo právě po večeři a Harry mířil ke Chrisovi, který se ze Síně vytratil už o pár minut dříve. Zaklepal. Po krátké chvíli se před ním otevřely dveře a Harry byl vyzván vstoupit dál

***

Draco si pogratuloval, když se školní výr objevil na parapetu jeho okna a zahoukal, čímž Draca ujistil, že balíček byl úspěšně předán.
Přešel do ložnice, sundal ze sebe hábit a pověsil ho do skříně. Poté se s knihou vrátil do obývacího pokoje, zapálil oheň v krbu a vnitřně spokojený se svým plánem zavzpomínal na odpolední rendez-vous.


Draco dál stál v chodbě, zadumaný, jestli si vůbec Harry uvědomil, že se zmínil o tom, že je s Chrisem šťastný. Draco věděl, že úplná pravda to nebude. Věděl o Christopherových motivech, ale Harry by ho jistě neposlouchal. Ale on tu byl první, už od jejich jedenácti let byl nebelvírův zájem vždy zaměřen jen na něj. A fungovalo to i opačně. Takže nějaký profesor Starodávných run se může jít bodnout… do někoho jiného. Však on už to nějak zařídí.

***

Harry vstoupil do kabinetu učitele Starodávných run a společně se přesunuli do Chrisových soukromých komnat. Ležérně se rozvalili na gauči a Chris vyčaroval druhou skleničku vedle své vlastní, ve které bylo víno z láhve stojící opodál.

"Mimochodem, skvělý ročník, díky," pronesl Chris, když Harrymu nalil.
"Za co mi děkuješ? Já ti to víno nedal," podivil se muž s jizvou na čele.
"Ne? Ale na lístku bylo tvoje jméno."
Harry zvedl lístek, položený vedle láhve a podíval se na písmo, které okamžitě poznal. Měl ve svém stolku čtyři měsíce starý lístek od stejného pisatele.
"To jsem nepsal já. Máš štěstí, že nebylo otrávené nebo něco podobného."
"To máš pravdu. Je tu pár lidí, kteří se mnou mají, dá se říct, nevyřízené účty," zašklebil se na sklenku ve své ruce a znovu se napil.
Harry se rozhodl dál to nerozvádět a raději se chtěl zabývat jimi.
"Hm, tak jak si představuješ, že tady strávíme Vánoce?" Ani neočekával, že by Chris nesouhlasil se společně strávenými Vánocemi, když nebyl nikdy ženatý a ani neměl děti.
"Tady? Pomátl ses? Já jedu zítra za bratrem. Sehnal mi nového zajíčka u něj ve městě. Je mi úplně jedno, jak ty tady strávíš svátky."
"COŽE?" bylo jediné, co ze sebe Harry po pár minutách dostal, zatímco Christopher si vylekaně položil ruku na ústa.

 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co říkáš na povídku Co způsobil deník?

velmi se mi líbí 80.9% (123)
docela dobrá 11.8% (18)
celkem ujde 2% (3)
nic moc 2.6% (4)
je to hrůza 1.3% (2)
co to má být? 1.3% (2)

Komentáře

1 Saskya Saskya | 7. února 2010 v 12:53 | Reagovat

chachacha, konečne!!! :D
peknééé :D

2 Bella R. Black Bella R. Black | E-mail | Web | 7. února 2010 v 14:57 | Reagovat

Muhaha chytrý Draco, chytrý :D vsadím se, že do toho vína přidal Veritasérum :D :D

3 galadriel galadriel | 7. února 2010 v 16:27 | Reagovat

Myslím, že tady Draco někoho pořádně vysral :-D Nádherná kapitola, stálo za to si na ni počkat. Miluju tyhle konce. Jsem zvědavá, jak z toh mistr Chris vybruslí  :-D

4 Wierka Wierka | 7. února 2010 v 17:24 | Reagovat

O_O  :D  joo tak to jo, ten konec byl mazec.. už se nesmírně těšim na další  :-D

5 enedaka enedaka | 7. února 2010 v 21:46 | Reagovat

Výborně Drako, veritesárum do vína, takhle na něj :-D , skvělí díl.

6 Amidala Amidala | 7. února 2010 v 22:43 | Reagovat

jéééj.. :-))) presne som si aj myslela, že to takto bude, keď prišla reč na neočakávaný darček.. to by tak bolo, aby Malfoy nedostal to, čo chce  :-D  :-D  :-D
proste Go Draco! Go!
teším sa na ďalšiu kapitolku..

7 gleti gleti | 8. února 2010 v 6:11 | Reagovat

Ivet, seš genius. Pěkně jste to s Dracem Chrisovi natřeli. Doufám, že se Harry nebude na D. za tento malý podvůdek zlobit.

8 Ivet Ivet | Web | 13. února 2010 v 14:29 | Reagovat

Saskyo, díky  :-)
Bello, já bych si vsadila na to samé.. kdo by vyhrál?  :-D
galadriel, děkuji.. Chris možná nedostane ani šanci z toho vyváznout..  8-)
Wierko, těší mě, že se těšíš  :-D
enedako, díky  :-)
Amidalo, Malfoy vždy dostane, co chce.. :-P
gleti, génius nejsem, ale někdy bych být chtěla  :D  :-P a jistě, že se bude zlobit  :-D

A mám dobrou zprávu! Další kapitolu jsem dopsala na sklonku dnešní noci. Ale ještě si na ni budete muset chvíli počkat.  :-P  ;-)

9 Hajmi50 Hajmi50 | 25. února 2010 v 0:28 | Reagovat

To je dobře, že je tu další kapitolka na obzoru, moc se těším. :-P  :-P  :-P

10 Maydice Maydice | 20. ledna 2012 v 23:42 | Reagovat

Nejdřív jsem si řikala, že Harry asi fakt nemá mozek :D, ale naštěstí to potom Draco fakt dobře vymyslel! Dobře on! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama