11. kapitola - Den jako žádný jiný

14. listopadu 2009 v 20:04 | Ivet |  Co způsobil deník (dokončeno)
Chtěla jsem kapitolu přidat už včera, ale má náhradní beta byla u mě na návštěvě, takže to nestihla. Ale dnes už se do toho pustila, tak Vám ji tu mohu dát. Jak poznáte, věci se začnou trochu komplikovat a Harry bude mít co dělat, aby to zvládnul. Předem děkuji za komentáře a hvězdičky.
Opět aktualizace z 27. května 2010. Enjoy!


------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ráno jako každé jiné? Určitě ne. Harry byl po půlce probdělé noci vyčerpaný a mírně ospalý. Na snídani si s sebou vzal čerstvý výtažek, který se přidává do kávy a zlepšuje její účinek. Připadal si nejvíce zbědovaný z celé místnosti, ale byl nucen změnit své mínění, když se vedle něj posadil jeho kolega učící Lektvary.
Malfoy vypadal, jako by týden nespal, kruhy pod očima, vlasy neupravené. Harry si ale pomyslel, že to nebude tak vážné, když má čistý, uhlazený hábit, který mu mimochodem velmi slušel. Černovlasý muž se raději podíval jinam, aby nevypadal moc nápadně, a nechtěně spočinul zrakem na Chrisovi, který se zrovna díval jeho směrem. Modrooký kolega se jemně zakřenil a pokynul mu šálkem, který právě držel v ruce.
Harry mu kývl s úsměvem, čehož si všiml přísedící blonďák. Harrymu to ale bylo jedno, nevšímal si očí, které na něj poté Draco upřel. Nechtěl se do nich podívat, snad proto, že se uvnitř bál, aby v nich neviděl stejný výraz, jako včera v noci. Raději si šáhl do kapsy a vytáhl malou lahvičku, aby její obsah vylil do své kávy. Přemítal, jestli je vhodné nabídnout i jeho společníkovi, ale než začal pořádně přemýšlet, ústa už si dělala své.

"Hele, Malfoyi, nechceš taky trochu malého povzbuzováku? Nevypadáš moc energicky." Draco se na něj otočil, probodl ho prázdnýma očima a než promluvil, mírně si odfrknul.
"Děkuji za štědrou nabídku, Pottere, ale cítím se naprosto v pořádku, a i kdyby, káva neprospívá mé pleti, proto ji nepiji. A já sám bych si uvařil daleko účinnější lektvar, kdybych chtěl," odsekl a obdařil Harryho jedním ze svých nejjízlivějších úsměvů. Ten mu to vrátil zakoulením očima a dál si ho nevšímal.
Jakmile dopil, beze slova se zvedl a odcházel od stolu. Bylo to divné, když na něj na rohu chodby čekal jeho včerejší hostitel. Ne divné před ostatními, jen neobvyklé a rozpačité pro Harryho. Přesto ke Chrisovi zamířil s úsměvem a popřál dobré ráno.

"Dobré ráno. Vypadáš lépe než u stolu. Ale ne, že bys vypadal špatně," mrkl na Harryho jeho kolega a trochu se naklonil k Harrymu.
On se mnou flirtuje!!! Harryho mozek se zasekl, aby mohl tuto skutečnost zpracovat. Ani neměl čas přemýšlet nad tím, jestli je to dobře nebo špatně, zda by neměl utéct nebo něco říct, když se do mozku dostala informace, že se k němu Chris tiskne. Harry chtěl zareagovat odtažením se, ale ani to nestihl, protože to udělal někdo jiný.

Blonďatý muž, procházející chodbou, ať už chtěně, nebo nechtěně, Harry by dal celé své jmění za to, že to bylo schválně, do Harryho strčil a ten tak málem ztratil rovnováhu. Ale díky famfrpálu a bitvám s Voldym uměl dobře balancovat a lehce se narovnal. Malfoy šel klidně dál, byl už v půli chodby a Harry neměl zájem teď na něj křičet. To si vyřeší později.
Teď se nějak nonšalantně ztratit z Chrisovy zneklidňující přítomnosti. Ten se na něj zaujatě díval a v očích měl ohníčky. Harry by si tolik přál zahlédnout něco takového v šedých očích muže, který se mu právě vzdaloval na konci chodby. Pomyslel si, že by viděl raději cokoliv, i prázdnotu, jen ne ten výraz z včerejšího večera. Nejraději by ten pohled dostal co nejrychleji z hlavy, ale silně pochyboval, že by se mu to povedlo.
Vyčkávajícímu kolegovi se omluvil, že se musí připravit na první hodinu, a otočil se na podpatku, aby se vydal ve stopách učitele Lektvarů.
Sotva zašel za roh, někdo ho popadl, přilepil ke stěně, a než Harry stihnul vydat jedinou hlásku, jeho rty byly zajaty cizími, ale přesto známými. Poznal je. Rty, kterým se poddal před začátkem školního roku. Nikdy nezapomene na tu chuť, tlak, ani na to, jak úžasně se při tom cítil. Tak jako teď. Nevědomky podlehl a sám vracel polibek svému bývalému nepříteli. Začal se lehce třást, když se koleno jeho milence dostalo mezi jeho nohy a mírně tlačilo na Harryho rozkrok. Jak ale ten povznášející pocit rychle přišel, tak rychle i zmizel.
Najednou zůstal Harry sám stát přilepený u stěny, kompletně zmaten a vyčerpán, a byl rád, že tudy nevede cesta k učebně Starodávných run. V krátké, ale intenzivní vzpomínce se mu vybavovala slova, jako by přicházela z obrovské dálky, ale přesto si byl jistý, že mu byla pošeptána do ucha.
"Tomuhle já říkám pořádný povzbuzovák," znělo mu v hlavě svůdným šepotem.

***

Harry tajně doufal, že už dnes prožil akce víc než dost, a proto zbytek dne proběhne v relativním klidu. To se ale mýlil a zjistil to právě ve chvíli, kdy mířil na oběd. Rád by došel ke svému cíli, ale ruce, které ho zatáhly do tmavého výklenku, mu v tom zabránily. Po počátečním šoku chtěl seřvat toho blonďatého snoba, co si to pořád dovoluje, ale nakonec byl rád, že mu cizí ruka zakryla ústa. Nepatřila totiž Dracovi, ale Chrisovi. Když se Harry dostatečně uklidnit, modrooký muž svou ruku sundal.

"Chtěl jsem se omluvit za ráno, jestli jsem ti nezpůsobil nějaké problémy," začal Chris polohlasně.
Harry se zmohl jen na odpověď, že vše bylo v pořádku. Všechny jeho smysly byly totiž zaujaty mužem, který byl až nebezpečně blízko. A to byl ten výklenek docela velký, že by se tam pohodlně nacpal i někdo třetí.
"Nechceš se dneska znovu stavit na návštěvu? Dost jsme toho ještě neprobrali," zeptal se Chris s lišáckým úsměvem.
"Promiň, dneska budu mít dost práce s úkoly, co jsem včera zanedbal. Co kdybych přišel v pátek večer?" snažil se Harry vzít si čas na promyšlení toho všeho, co se děje.
"Dobře, budu tě čekat," zazněla odpověď a její původce se vydal na oběd. Harry se vydal stejným směrem krátce po něm.
Po zbytek dne přemýšlel, jestli už bylo dnes všem střetům konec. Jednoho by to vysílilo, neustále odolávat jednomu a snažit se nepoddat druhému. Přišlo mu to jako adrenalinový sport a on je bohužel cílem. A sám nevěděl, co dělat, protože stále nezjistil, proč to všechno Malfoy dělá, neuměl si vysvětlit, proč se ho snaží sbalit jeho kolega učící Starodávné runy a už vůbec mu nedalo spát, kde se v něm vzala touha dělat to samé a naservírovat se mu na zlatém podnose (i když postel bude asi pohodlnější). Copak nebude mít Harry Potter nikdy klid?


 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co říkáš na povídku Co způsobil deník?

velmi se mi líbí 80.9% (123)
docela dobrá 11.8% (18)
celkem ujde 2% (3)
nic moc 2.6% (4)
je to hrůza 1.3% (2)
co to má být? 1.3% (2)

Komentáře

1 Saskya Saskya | 14. listopadu 2009 v 20:54 | Reagovat

hehe, aspoň má o zábavu postaranéé :)
pekná kapitola :-D

2 galadriel galadriel | 14. listopadu 2009 v 21:07 | Reagovat

Kéž by mě Drakouš zatáhl do tmavého kouta, i když potom by to byl on, kdo by už nemohl :-D Ten Chris se mezi ně musí furt míchat? Asi to těm dvoum ještě pořádně přikoření co? Nádherná kapitola těším se na další :-)

3 enedaka enedaka | 14. listopadu 2009 v 21:20 | Reagovat

Harry se rozhodně nenudí, Drako by měl trochu zabrat, jinak si to velmi zkomplikuje, pěkný dí, jsem moc zvědavá na další :)

4 gleti gleti | 14. listopadu 2009 v 22:09 | Reagovat

wow, trojúhelník na obzoru, jen houšť a větší kapky. Nádherný koktejl citů lásky, touhy a nenávisti, jen protřepat a nemíchat, aby si labužníci mohli užít.

5 Wierka Wierka | 15. listopadu 2009 v 14:08 | Reagovat

ten Chris se mi nelibi.. chudák Draco.. no, asi aj Harry...  už se těším na další... :o)

6 Ivet Ivet | Web | 19. listopadu 2009 v 21:12 | Reagovat

Saskyo, díky  ;-)

galadriel, tak přikoření, ale i koření se dá přebýt cukrem  :-P

enedako, Draco by se snažit měl, ale třeba to vůbec nebude potřeba..  8-)

gleti, děkuji za krásný komentář  :-)

Wierko, mi se líbí, ale plete se kam nemá..  :-?

A radostná zpráva, nová kapitola už je u bety.  :-P

7 Maydice Maydice | 20. ledna 2012 v 23:19 | Reagovat

Harry je na roztrhání ;) :D. Jinak opravdu povedená povídka :), vážně skvělé! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama