5. kapitola - Návrat do Bradavic

9. ledna 2009 v 8:51 | Ivet |  Co způsobil deník (dokončeno)
Právě jste se dostali za nejhorší část povídky. Slavíte? Slabý pokus o vtip, vím to, ale co se dá dělat... Kapitovka prošla mou vlastní opravou a byla aktualizována dne 16. května 2010. Po jazykové stránce by měla být zlepšena, doufám..
Děkuji za návštěvu a přeji příjemné počtení.


-----------------------------------------------------------------------------------

Harry se přemístil do Prasinek. Bylo 15. července a tedy nejvyšší čas zabydlet se v Bradavicích. Podíval se kolem sebe, aby zavzpomínal na dávné výlety do Prasinek. Třetí ročník, kdy šel poprvé bez dovolení, zkouloval zmijozeláky a zjistil pravdu o Siriusovi. Pátý ročník, jak se pohádal s Cho v čajovně u MadamPudinožkové, protože si myslela, že měl poté domluvené rande s Hermionou.

Harrymu po tváři přeběhl lehký úsměv a vydal se na cestu, směr Bradavický hrad. Byl příjemný letní den, a proto ředitelka McGonagallová pochopila, že odmítnul nabídku přenést se do Bradavic krbem, ale že se raději projde. Nebylo to ani daleko a nemusel s sebou nosit přebytečné věci. Kufry si do Bradavic poslal už ráno.

Cesta byla stejná jako tehdy. Ušlapaná, trochu prašná, sem tam nějaký trs trávy. Zvedl se mírný vánek, který Harrymu rozcuchal vlasy. Cítil se klidně a volně. Šel pomalu, ale i tak už brzy v dálce uviděl věže Bradavic. Hrad se začal přibližovat, po pravé straně se objevil Zapovězený les, po Harryho levici se třpytila hladina velkého jezera. Prošel hlavní bránou a stanul na nádvoří, odkud viděl na protější věži veliké hodiny, které právě ohlašovaly poledne. Dorazil právě včas, aby se mohl připojit na uvítací oběd s ostatními profesory. Mezitím se stavil do svého kabinetu, aby si odložil cestovní plášť a vydal se do Velké síně. Obrovská místnost nebyla nijak zvlášť vyzdobená, jen strop byl ze stereotypu začarovaný a tak bylo vidět krásně modré nebe. Došel až k jedinému velkému stolu uprostřed místnosti, který byl přeplněn skvělým jídlem. Kolem stolu seděl profesorský sbor. Harry si sedl vedle profesora Kratiknota, který nad něčím živě debatoval s profesorkou Hoochovou. Většina sedících mu kývla na pozdrav. Jen Neville byl přímo nadšený z jeho přítomnosti a usmál se na něj.
Chvíli po Harrym vešla do síně ředitelka McGonagallová a sedla si na největší židli u stolu, hned vedle Harryho.

"Všechny vás tu s radostí vítám. Doufám, že jste se někteří opět dobře zabydleli a že se vám novým líbí soukromé komnaty. Ráda bych mezi námi přivítala nové učitele. Harryho po mé pravici jistě znáte a jak tušíte, bude vyučovat Obranu proti černé magii. Další novou kolegyní je slečna Shane Turnerová," ukázala na mladší hnědovlasou dívku, " která povede hodiny Jasnovidectví. Posledním novým profesorem na naší škole je Draco Malfoy, který se bohužel omluvil, že nemůže být dnes přítomen a bude učit Lektvary."

Malfoy. Draco Malfoy! Harry se zaseknul při zmínce toho mnohokrát proklínaného jména. V té chvíli značně zalitoval svého rozhodnutí. Chtěl jen trochu klidu a místo toho se tu s ním bude denně potkávat. Osud už se mu nemůže víc vysmívat.
Za jediné štěstí Harry považoval, že se Malfoy dnes nedostavil. Kdyby ho uviděl bez předchozího upozornění, asi by to s ním seklo. Možná ne doslova, ale vypadal by asi jako mudla, který poprvé uviděl Famfrpál.
Vší silou se snažil uklidnit. Tohle není nejlepší čas ani místo, aby mohl začít panikařit. Raději se v myšlenkách zaměřil na stolovníky. Z profesorů, co ho učili, tu zůstali McGonagallová, Hoochová, Binns, Kratiknot a Hagrid, který byl momentálně ve Francii s madam Maxime, ale na začátek školního roku se vrátí. Byl tu i jeho bývalý spolužák, Neville Longbottom, který vyučoval Bylinkářství. Od něj se také dozvěděl, že tu stále učí i kentaur Firenze.

Dále u stolu seděl postarší vousatý pán. Byl prošedivělý, na hlavě už mu nezbývalo příliš vlasů a měl hluboký chraplavý hlas. Po levici ředitelky seděl mladý muž, tak v Harryho věku, s pronikavýma modrýma očima. Měl delší černé vlasy, které ve světle vytvářely dojem fialových odlesků a byly sepnuté elegantní sponou. Harry si pomyslel, že by stál za hřích. Tedy kdyby ten dotyčný byl gay a měl o Harryho zájem. Přece nebude kvůli jedné osobě omezovat svůj sexuální život, který doteď stejně za moc nestál.
Malfoyova přítomnost jistě bude problém, ale ne tak velký, aby to Harry nezvládl. Vždyť oba mají osobní pokoje na druhé straně hradu. Určitě by nebyl nadšený, kdyby se s ním musel potkávat vícekrát, než bude nutné. Pro své vlastní bezpečí a zdravé nervy se mu raději bude vyhýbat.

Raději se zaměřil na poslední osobu u oběda, kterou neznal. Tou byla vysoká dívka s hustými blonďatými loknami a hnědýma očima. Kdyby se Hermiona obarvila na blond, vypadaly by skoro stejně. Zdali je taky tak inteligentní a taková knihomolka. Podle ladnosti jejích pohybů by ji zařadil mezi dívky z bohatších rodin.

Po obědě se Harry vydal do třetího patra, kde měl kabinet a osobní komnaty. Většinu nábytku si přenesl z domu a zbytek pokoje zařídil tak, aby spolu vše ladilo. Nyní si tu připidal více doma než za školních let. K odreagování si pustil svou oblíbenou desku a zaposlouchal se do androgynního hlasu Briana Molka.

***

Těch několik posledních dní do začátku školního roku uběhlo vcelku rychle. Pozítří měla začít škola a Harry si musel dát do pořádku osnovy pro všechny třídy, udělat inventuru ukázkových předmětů do hodin a ještě zajít na večeři, při které už se má dokonce objevit i poslední profesor, který ještě nedorazil. Samozřejmě jím nebyl nikdo jiný, než Draco Malfoy.

Harry došel na večeři včas, takřka s minutovým předstihem. Dnes už byl stůl na svém obvyklém místě a v běžném tvaru. Nepřišel poslední. Když si sedal, dveře na levé straně za učitelským stolem se otevřely a vykročil z nich ten nejpřitažlivější blonďák, jakého Harry kdy viděl. Vypadal velmi dobře a sebevědomě na to, že mu nedávno odešla žena se synem do Ameriky. Harry to považoval za pečlivě nacvičenou masku. Pamatoval si jeho pohled ze zahrady.

Malfoy očima prolétl všechny stolovníky. U Harryho se na chvíli zastavil, ale poté odvrátil pohled na židli vedle Harryho. Do háje.
Harry zapomněl, že učitelé OPČM a Lektvarů sedí vedle sebe. Jak mohl zapomenout na třetí ročník, kdy vedle sebe seděli Snape s Remusem?
To už je ale dávno. Teď tu stojí Malfoy a chystá se sednout na své místo, hned vedle něj. Nakonec si Draco sednul a na talíř si nabral porci kuřete a rýže. Oba seděli mlčky a dělali, že si jeden druhého nevšímají. Ale stejně se na sebe po očku dívali a ani jednomu to neuniklo. Bylo to směšné. Harry vstal až poté, co vyprázdnil celou sklenku vína. Tou dobou už byl učitelský stůl obsazen jen napůl. Malfoy ještě stále seděl a pil totožné víno jako Harry. Za celý večer se Draco podruhé podíval přímo na Harryho. Jejich pohledy se střetly. Pak se Harry obrátil a vyšel ze síně.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nika Nika | Web | 11. ledna 2009 v 13:37 | Reagovat

woooooow! xD dobréé x)

2 × Vovcínka × × Vovcínka × | Web | 23. ledna 2009 v 18:54 | Reagovat

Já chci další, já chci další! :D

3 Ivet Ivet | 24. ledna 2009 v 1:41 | Reagovat

Jednou se třeba dočkáš... jsem strašně pomalá. x)

4 Anulinka72 Anulinka72 | E-mail | Web | 30. června 2010 v 15:28 | Reagovat

madam pudinožková????xDxDnebyla pacinková?

5 Achája Eressiel Achája Eressiel | Web | 4. listopadu 2010 v 23:37 | Reagovat

Harry poslouchající Placebo mě velice pobavil:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama