4. kapitola - Čas pro změnu

4. prosince 2008 v 15:13 | Ivet |  Co způsobil deník (dokončeno)
Nová kapitola, kterou chci věnovat všem kteří se dostali až sem přes ten nudný děj. Stále nejsem spokojena. Kaju se a omlouvám.
Nyní se Harry postaví na vlastní nohy a také proti Dracovi.
Jestli se to zvrtne si můžete přečist v této kapitole, která byla aktualizována 14. května 2010, proto by v ní neměly být chyby. Snad si užijete čtení.

--------------------------------------------------------------------------------

Mlčky pozoroval, jak se Ginny posadila a pohledem zkoumala své ruce, které se jí mírně třásly. Podívala se na něj a pohledem mu naznačila, aby ji nepřerušoval, když bude mluvit. Harry to ani neměl v úmyslu.

"Poslyš, já vím, že jsem po tobě chtěla, abys tu zůstal, dokud nebudou děti chodit do Bradavic, ale já už takhle dál žít nemůžu. Prosím, neber si to špatně. Opravdu tě odtud nechci tě vyhazovat, ale každý máme svůj vlastní život a já chci, aby se tu Philip nastěhoval," sklopila pohled a krátkou chvíli čekala na reakci svého bývalého muže.

Harrymu se v hlavě ozvalo hlasité "Cože?!", ale ovládnul se.
"Rozumím, ale proč tak najednou?"
"Jsem těhotná," odpověděla mu narovinu. Harrymu bylo jasné, že dnes už hned tak neusne, a proto kávu ani nedopil.
"Tak ti moc gratuluji. Už půjdu spát, vyřešíme to zítra, ano? Jsem unavený z práce." Potřeboval čas, aby o tom mohl déle přemýšlet.
"Tak dobrou noc," usmála se na něj mile, když odcházel, a ještě poklidila ze stolu, než si šla také lehnout.

Necítila se o moc klidnější, než byla předtím. Chtěla si o tom popovídat a oddechnout si. Zatím jen Harrymu přidělala starosti. Rozhodla se na to nemyslet a raději zalehla do postele.

***

Holé stěny vyvolávaly dojem, že je místnost jeho nového domu obrovská. Přesto se ale do ní nevlezly všechny krabice, které potřeboval, a tudíž je nechal v předsíni.
Po několikahodinové práci už to vypadalo lépe. Konferenční stolek, gauč a televize byly na svém místě, dva větší obrazy visely na stěně a Harry si to vše prohlížel. Později si vybavil i ložnici a chvíli po večeři šel spát. Po dlouhém dni potřeboval odpočinek a musel se srovnat s tím, že v sousedním domě bydlí jeho bývalí spolužáci ze Zmijozelu. Usnul s myšlenkou, že za luxus se holt platí.

Silně pochyboval, že by ho snad Pansy nebo Blaise přišli přivítat. Stejně by o to nestál a pro všechny by to bylo trapné. Po válce už je nepotkal, ani se s nimi nesmířil, a proto nepovažoval za nutné se s nimi bavit. Naštěstí se mu z jejich strany dostávalo stejného nezájmu a přestal to řešit.

***

Dny ubíhaly a Harry si s postupem času zvyknul na dům i na sousedy. Hermiona s Ronem u něho bývali docela často. Hermiona mu pomáhala zabydlet se a Ron chtěl plánovat staromládenecké večírky pro jejich bývalé spolužáky a nynější přátele. Bohužel vyšel nadarmo, když mu to Hermiona nepovolila.
Život Harrymu ubíhal v klidu, ale miloval chvíle, kdy mu Lily tropila v domě neplechu. Se souhlasem Ginny nechal pro Lily vybavit menší pokoj, aby u něj mohla trávit i více dní.

Občas ale Harry zažil i perné chvíle, o které nestál, ale přesto si je ve skrytu duše užíval. Neviděl nic zábavného v tom, když musel vynášet odpadky, ale díky tomu se mu naskytla příležitost setkat se s Malfoyem, za kterým se právě zavřely dveře jeho sousedů. Harry byl malou chvíli v šoku, když se mu adrenalin přeléval v žilách, ale snažil se nedat na sobě nic znát. Odpadky položil na určené místo a otočil se k Malfoyovi zády, aby mohl zkontrolovat mudlovskou poštu.
Když se ale obrátil, aby se mohl vrátit do svého domu, to arogantní stvoření mu stálo přímo v cestě. Nikdo jiný tu nebyl a proto si Malfoy dovolil ho provokovat, ještě se spokojeným úšklebkem.
Harry doposud nezapomněl, co se stalo při jejich posledním setkání, a tak jen čekal, co z Malfoye vypadne.

"Nazdar Pottere. Blaise mi řekl, že jsi jejich nový soused."
"Ráčil sis všimnout. A zpozoroval jsi taky, že mi právě stojíš v cestě?"
"Ne, vůbec si toho nejsem vědom," řekl posměšně.
"Co bych od tebe asi čekal Malfoyi?" zazněl ironicky Harry a obešel ho, aby se dostal do domu.
"Nevím… třeba lásku," odpověděl mu tiše Malfoy, když šel Harry těsně kolem něj a hned nato se Draco přemístil.

Harry zůstal ještě chvíli před domem, zaražený a zadumaný. Neměl ponětí, co do Malfoye vjelo, ale obě poslední setkání mu potvrdily, že se nechová jako kdysi ve škole. Nemohl odhadnout důvod takového chování, a tudíž si to raději vyhnal z hlavy.

Ale přestože se přes den snažil na to nemyslet, v noci se jeho myšlenky a sny dočista zbláznily. Byl ji jistý, že pubertu už má dávno za sebou, ale každé ráno si připadal jako nadržený čtvrťák. Bohužel nevěděl, jak se s tím vypořádat. Snažil se, aby se ty sny neopakovaly, ale nakonec si mohl po probuzení jen zanadávat na adresu jeho bývalého rivala.
Nakonec mu zbývalo jen znovu se s ním potkat a vyjasnit si všechny nejasnosti, které měly za důsledek jeho neklidné noci.

Další příležitost se mu naskytla, když ho viděl u Zabiniových na zahradě. Snažil se mít dost odvahy a přistoupit k plotu, aby Malfoye vyzval na kus řeči. Od svého záměru ale ustoupil, když se na něj blonďák podíval a Harry u něj snad poprvé uviděl tak odhalené emoce. Smutný pohled ho naprosto uzemnil, a proto se raději vydal do domu a přemýšlel, co Malfoyovi mohlo způsobit takovou bolest. Nakonec se to dozvěděl o pár dní později, když dětem skončil školní rok a přijely ho navštívit. Albus Harrymu prozradil, že Scorpius už do Bradavic nechodí a že si jeho matka našla nějakého Američana, bohatšího než Malfoye, a odešla do Ameriky s ním.

Během prázdnin Harry podniknul dost zásadní změnu. Místo aby jako každoročně zdvořile odmítnul místo učitele Obrany proti černé magii, letos rád vyhověl naléhání ředitelky McGonagallové a poslal jí kladnou odpověď. Přestala ho bavit práce bystrozora a jednotvárný život, jaký vedl. Chtěl přijít na nové myšlenky a mohl se vídat se svými dětmi.

Nebyl ale jediný, kdo po několika letech přemlouvání přijal ředitelčinu nabídku. Draco Malfoy napsal souhlas na prosbu stát se učitelem Lektvarů.
Ale ani jeden zatím o tom druhém nevěděl.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co říkáš na povídku Co způsobil deník?

velmi se mi líbí 80.9% (123)
docela dobrá 11.8% (18)
celkem ujde 2% (3)
nic moc 2.6% (4)
je to hrůza 1.3% (2)
co to má být? 1.3% (2)

Komentáře

1 Nika Nika | Web | 19. prosince 2008 v 11:15 | Reagovat

ooh moc hezké x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama